Akbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Akbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Akbank kredi kartı sahibi olmak çok kolay. Bankanın sunduğu dijital başvurular sayesinde hızlı başvuru ile herkes kredi kartı sahibi olabilir.

  Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

  Kredi kartı başvurusu son derece kolay adımlardan oluşur. Akbank kredi kartı başvuruları için müşterilerine birçok yöntem sunar. Müşteriler istedikleri başvuru yöntemini kullanarak kredi kartı başvurularını yapabilirler.

  Müşteriler 444 25 25 Akbank çağrı merkezini arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Çağrı merkezi arandıktan sonra müşteri temsilcisinin sorduğu sorulara doğru ve eksiksiz yanıtlar verilerek başvuru hızlı bir şekilde tamamlanır.

  İkinci başvuru yöntemi ise internet bankacılığıdır. Akbank Direkt İnternet’ten kolay ve hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusu yapılabilir. İnternet bankacılığıyla hem kredi kartı hakkında bilgiler edinilir hem de kolay başvuru yapılabilir.

  Kısa mesaj yoluyla da Akbank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bu yöntem için AXESS yazıldıktan sonra 5990’ a kısa mesaj olarak gönderilir. Birkaç dakika içinde müşteriye geri dönüş sağlanır. Böylece başvuru gerçekleşmiş olur. Dijital yöntemleri tercih etmek istemeyen müşteriler ise tüm Akbank şubelerinden ya da ATM’lerden kredi kartı başvurusu yapabilirler.

  Akbank Kredi Kartı Faiz Oranları

  Bilindiği gibi bankacılık gereği belli işlemlerde belli oranlar dahilinde faizler uygulanır. Akbank faiz oranlarında müşterilerinin memnuniyetini kazanmış bir bankadır. Faiz oranlarına ilişkin tüm detay bilgiler başvuru formunda yer alır. Nakit çekim faiz oranı, gecikme faiz oranı gibi bilgilere bu formdan ulaşılabilir.

  Akbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Tüm kredi kartları için belli oranlarda aidat ücreti söz konusudur. Ancak; burada önemli bir hususun belirtilmesi gerekir. Her yıl kredi kartı dökümlerinde aidat ücreti adı altında tahakkuk yer alır. Eğer banka müşterisi buna itiraz ederse banka müşterisine başka bir öneri sunar. Banka müşterisine kredi kartının kullanımıyla ilgili taahhüt etmesi önerilir.

  Müşterinin bu onayı kabul etmesi halinde bilgi onayı gerekir. Müşteri belli bir süre boyunca kredi kartını kapatmayacağına dair bilgi onayında bulunduğunda aidat ücreti, bir sonraki ayın kredi kartı dökümünde olmak üzere müşteriye iade edilir.

  Akbank Kredi Kartı Kart Limiti

  Kredi kartı limitleri Akbank’ta kişiye özel limitlerdir. Müşterilerin aylık gelirlerine ve istedikleri tutarlara göre belirlenir. İstenilen düşük limitler tercih edilebilir. Limit artış taleplerinin banksa tarafından onaylanabilmesi için müşterilerin gelir durumu önemli bir faktördür. Bununla beraber müşterilerin kredi kartı ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaları gerekir. Böylece limit artış talepleri anında kabul edilerek işlem gerçekleştirilir. Aksi halde limit artışı talepleri kabul edilmez.

  Akbank kredi kartı ödemelerini düzenli bir şekilde yapan müşterilerin limit artışları otomatik olarak yapılır. Ancak; otomatik limit artışını istemeyen müşteriler Akbank müşteri hizmetlerini arayarak söz konusu limit artışını iptal edebilirler. Acil ihtiyaçların ve ödemelerin ortaya çıkması durumunda sadece müşteri hizmetleri aranarak limit artışı anında gerçekleştirilebilir. Banka müşterilerine her konuda kolaylıklar ve haklar tanımaktadır.

  Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra kısa sürede sonuç alınır. Başvuru yapıldıktan en geç 48 saat sonra müşterinin kredi kartı başvuru sonucu müşteriye iletilir.

  Akbank Kredi Kartı Başvurusu için Gereken Şartlar

  Kredi kartı başvurusu için düzenli bir gelirin olması gerekir. Aynı zamanda bu gelirin belgelenebilir olması da gereklidir. Başvuru sahibinin 18 yaş üzerinde olması halinde şahsen başvurusu kabul edilir.18 yaş altında olan başvuru sahipleri ise ebeveynleriyle başvuru yapmak durumundadır.

  Başvuru sahibinin kredi notu yeterli olmalıdır. Kredi notu düşük seviyelerde olanların kredi kartı başvuruları kabul görmez. Eğer Akbank kredi kartı başvurusu kredi notundan dolayı reddedilmişse kredi notunun yükseltilmesi gerekir.

  Akbank Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu

  Anında onaylı kredi kartı başvurusu için bazı bilgiler gereklidir.

  TC Kimlik Numarası

  Cep Telefonu Numarası

  Aylık Gelir ( TL )

  Bu bilgiler anında onaylı kredi kartı başvurusu için yeterlidir. Akbank müşterileri başka bir belgeye ihtiyaç duymadan kredi kartı başvurularını yapabilirler. Akbank müşterisi olmayanlar için ise bazı belgeler talep edilebilir.

  • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
  • Gelir Belgesi ya da Maaş Bordrosu
  • Bankanın imzalamak üzere müşterisine sunduğu evraklar
  • Başvuru sahibi bu belgeleri tamamlayarak kredi kartı başvurusunu yapabilir.

  Akbank Kredi Kartı Teslim Süresi

  Akbank kredi kartı başvurusu hakkında merak edilen konulardan biri de teslim süreçleriyle ilgilidir. Müşteri başvurusunu tamamlar. Elbette başvuru için kart başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması son derece önemli. Form bankanın ilgili birimlerince değerlendirmeye tabi tutulur. Başvuru yapılan Akbank şubesi tarafından iki gün içinde müşteriye kart onay mesajı gönderilir. Mesaj müşteriye iletildikten sonra 48 saat içerisinde Akbank’ın anlaşmalı olduğu kurye tarafından kart müşteriye teslim edilir.

  Teslimat sırasında kart sahibi kartı aldığında kimlik bilgileri işlenir. Eğer adresteki bir başka kişi kartı teslim alıyorsa o kişinin kimlik bilgileri işlenir. Bu durumda kartın teslim edilmiş olduğuna dair müşteriye mesaj gönderilir. Kart teslim alındıktan sonra müşteri karı hemen kullanmaya başlayabilir. Kart bir şifre ile birlikte gönderilir. Müşteri hizmetleri aracılığıyla ya da mobil bankacılık ile şifresini oluşturabilir.

  Akbank Kredi Kartı Başvurusu için Müşteri Hizmetleri

  Kredi kartı başvurusuna dair her konuda Akbank müşteri hizmetlerinden destek alınabilir. 7/24 hizmet veren çağrı merkezi başvuruya ilişkin her konuda bilgi akışı sağlar.

  Akbank Kredi Kartı Avantajları

  • Akbank kredi kartı limiti müşterilerin gelirlerine göre belirlenir. Dolayısıyla her müşteri geliri oranınca limit belirleme şansına sahiptir.
  • Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartı özellikle alışverişlerde müşterilerine farklı ve birbirinden cazip olanaklar sağlar. Aynı zamanda yurt içi alışverişlerde olduğu gibi yurt dışı alışverişlerde de Akbank kredi kartı kullanılabilir.
  • Alışverişlerde taksit seçenekleri sayesinde müşteriler pek çok ürünü uygun taksit olanaklarıyla alabilirler.
  • Kampanyalar da önemli bir avantaj olarak ön plana çıkar. Akbank kredi kartı ile bu cazip kampanyalardan yararlanma şansı da elde edilir.
  • Gelen ekstreyi ödemekte zorluk çeken müşteriler için belirli kolaylıklar yapılarak müşterilere gereken destek verilir.
  • Yapılan her alış verişte Akbank kredi kartına belli tutarlarda puanlar yüklenir. Müşteriler bu puanları biriktirerek istedikleri an harcayabilirler.
  • Akbank kredi kartı okul masrafı, kira ve aidat ödemeleri gibi giderlerin karşılanması içinde kullanılabilir bakiyeye sahiptir. Bu özelliğiyle müşteriler acil giderlerinin karşılanmasını sağlar.
  • Pek çok avantajla müşterilerine fırsatlar sunan Akbank kredi kartı kolay başvuruyla hızlı bir şekilde elde edilebilir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.