Batman Kosgeb Müdürlüğü

  Batman Kosgeb Müdürlüğü
  11.06.2021
  268
  A+
  A-

  Ülkemizde KOSGEB tarafından girişimcilere ve kobi’lere yeni iş kurmak isteyen veya mevcut işletmelerini büyütmek isteyenlere devlet destekli hibeler ve krediler veriliyor. Kişilerin ve işletmeleri hazırladığı projeyle kuruma başvurmaları gerekiyor. Türkiye’nin 81 ilinde KOSGEB’in İl Müdürlükleri bulunuyor. Bunlardan birisi de KOSGEB Batman İl Müdürlüğü olarak faaliyetlerini devam ediyor.

  Batman’da yaşayan girişimciler ve kobi’ler ticari faaliyetlerini artırmak, yeni iş kurmak için Batman KOSGEB başvurusu yapabilirler. Yeni bir iş kurmak isteyen herkes KOSGEB müdürlüklerine başvuru yapabilir. Başvuruları uygun görülen girişimcilere ve kobi’lere finansman desteği sağlanıyor.

  Kosgeb Destekleri Nelerdir?

  KOSGEB tarafından kobi’lere ve girişimci gerçek kişilere birçok konuda destek hizmetleri veriliyor.

  • Girişimciliği destek geliştirme programı
  • İşbirliği Güçbirliği destek programı
  • Genel destek programı
  • KOBİ proje destek programı
  • Arge inovasyon destek programı gibi destek programları bulunuyor.

  Gereki şartları sağlayan girişimciler ve kobi’ler desteklerinden yararlanabilirler. KOSGEB tarafından verilen desteklerden yararlanmak için ilk olarak girişimcinin veya kobi’nin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekiyor. Batman’da bulunan vatandaşlarımız eğitimlerini tamamladıktan sonra kobi girişimci giriş sayfasından sitesine giriş yaparak veri tabanından kayıt olabilirler.

  Batman Kosgeb Başvurusu

  Batman KOSGEB İl Müdürlüğü’ne hibe desteğinden yararlanmak için başvuru yapılması gerekir.

  Verilen desteklerden yararlanmak için gerekli olan başvuru şartları şunlardır.

  • Türk vatandaşı olmak 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmış olmak
  • KOSGEB veri tabanına kayıt olmak gibi şartları sağladıktan sonra desteklerden yararlanabilirler.

  İş fikri ile iş modelini oluşturan kişiler Batman KOSGEB başvurusu yaparak başvuruları değerlendirmeye alınır. Olumlu sonuçlanan kişilere bankalar aracılığıyla finansman desteği sağlanır. Olumsuz sonuçlanan değişiklik istenen iş fikirleri gerekli düzenlemelerin yapılmasını istenir.

  KOSGEB Girişimci Destekleri

  KOSGEB tarafından 2021 yılı için girişimciliği geliştirme destek programı hayata geçirilerek devam ediyor. KOSGEB tarafından iki şekilde eğitim veriliyor. Bunlardan biri geleneksel girişimci eğitimi ve ileri girişimci eğitimi olmak üzere ikiye ayrılır. İleri girişimcilik desteklerinden yaralanmak için geleneksel girişimci desteği ile aynı şartlara sahip olması gerekiyor her iki türü eğitim ile hibe almak kolay olmuştur. KOSGEB tarafından sağlanan hibeler yaklaşık 300.000 liraya kadar çıkıyor.

  Batman Danışmanlık

  Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi Batman ilinde de yılın bazı dönemlerinde KOSGEB tarafından eğitimler düzenleniyor. Bu eğitimlerin temel amacı iş kurmak isteyen ve işini genişletmek isteyen kişileri danışmanlık hizmetleri sunmaktır. Eğitimciler tarafından genç girişimcileri ve işletme sahiplerine işleri ile yapacağı ilgili faaliyetlerde eğitim veriyorlar.

  Batman İletişim

  KOSGEB hibelerinden ve desteklerinden yararlanmak isteyen Batmanlılar KOSGEB Batman Müdürlüğü web sitesini ziyaret edebilirler. KOSGEB sitesinde Batman İl Müdürlüğü adresi Ziya Gökalp Mahallesi 80. Yıl Caddesi No 26 Batman/ Merkez olarak yer alır. Ayrıca KOSGEB Batman müdürlüğüne ait iletişim numarası ve mail adresi de yer alıyor.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.