Çanakkale Kosgeb Müdürlüğü

  Çanakkale Kosgeb Müdürlüğü
  11.06.2021
  268
  A+
  A-

  Kosgeb, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltması olup, Çanakkale Kosgeb de bu faydasını kişilerin yararına kullanmayı amaçlayan bir kurumdur. Kurum, ekonomik rol ve etkinliği arttırmak amacıyla bireylere destek vererek koşulları iyileştirmeyi hedefler.

  Çanakkale Kosgeb Başvurusu

  Çanakkale Kosgeb, başvuru yapan bireylerin formlarını değerlendirmek için inceler ve bireyin desteği almaya hakkının olup olmadığına karar verir. Eksik belgelerin olmaması son derece önemli olup kontrol aşamasında buna dikkat edilir.

  Çanakkale Kosgeb Faydalanma Şartları

  Bireylere Kosgeb’ten yardım alabilmek için gerekli şartlar sunulur. Bu şartların sağlanması durumunda form incelenerek işlem başlatılır.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Online ya da yüz yüze eğitimleri tamamlamış olmak,
  • Form doldurmak,
  • Kosgeb tarafından desteklenen şirketlerde çalışmak.
  • Gelir İdaresi Başkanlığından alınan mali yıla ait verilerin temin edilmesi gerekir.

  Bu gibi şartlar sağlandığında beyanname doldurularak desteklere başvuru yapılır. İstenen bilgi veya bilgi kişiye 15 gün içinde bildirilir. Başvuru sonucu ise birkaç gün içinde belli olur.

  Çanakkale Danışmanlık

  Çanakkale Kosgeb Müdürlüğü’nün sunduğu desteklere başvurmak, yardım almak ve bilgi öğrenmek isteyenler online ya da yüz yüze olarak Çanakkale Kosgeb ile iletişime geçebilir.

  Kayıt için yardım almak isteyenler e-hizmetler kısmında bulunan başvuru formunu doldurarak değerlendirmeye alınır. Ayrıca başvuru yaparken dilekçe, email ve faks da istenebilir. Başvuru şartların iyice incelenmesi, sağlanması ve dikkate alınması son derece önemlidir. Bir önceki mali yıla ait veriler Gelir İdaresi Başkanlığından alınır ve kontrol edilir. Temin edilemeyenlerin başvuruları ise geçersiz sayılacaktır.

  Çanakkale Kosgeb Niçin Kuruldu?

  Kosgeb bireylere birden fazla ekonomik imkan sağlamayı amaçlar. Bu ekonomik kalkınmayı destekleyen bireylerin Kosgeb’e başvuru yapması, yardım alması oldukça önemlidir. Çünkü Kosgeb sayesinde birçok birey iş sahibi olmuş, diğer kişiler ise şirket veya işletmelerini büyütme yoluna gitmiştir. Kosgeb’in amaçlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

  *Çanakkale Kosgeb’in en başta kuruluş amacı mikro, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin daha iyi ekonomik plan yapmasını ve kalkınmasını sağlamaktır.

  Bireyleri desteklemek, şirketin veya işletmelerin gelecekte ortaya çıkabilecek olası maddi problemlerin önüne geçmektir.

  • Ekonomik anlamda birçok problemi ortadan kaldırmayı sağlar.
  • Kişisel refahın öne çıkması, devlet destekli projelerin oluşmasında katkısı olur.

  Bu gibi sebeplerle kurulması oldukça olan Kosgeb sayesinde birçok birey ekonomik anlamda otaya çıkabilecek sorunları çözme yoluna gidebilir. Bu sayede Kosgeb’in faydaları görülmüş olur.

  Çanakkale İletişim

  Kosgeb ile belirli numara ve adreslerden iletişime geçilebilir, yüz yüze görüşme sağlanabilir hatta e-posta yoluyla mesaj gönderilebilir. En iyi yöntem olan yüz yüze ile iletişim kurma sonucunda daha iyi bir bilgi alma sağlanabilir.

  Adres: Troya Caddesi No:136/A ÇANAKKALE

  Telefon No: 0 312 595 25 17

  E-posta adresi: canakkale@kosgeb.gov.tr

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.