Denizbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Denizbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Bankaların müşterilerine sunduğu imkanlar arasında bulunan kredi kartları, farklı türleriyle çeşitli ihtiyaçlara hitap eder. Müşteriler, kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce ihtiyacını belirlemeli ve ihtiyacını karşılayan kredi kartına veya kartlarına başvurmalıdır. Sürekli uçakla seyahat eden kişiler, uçak biletlerine bonus veren kredi kartlarını tercih ettiği gibi, sürekli giyim alışverişine harcama yapan kişilerin de bu alanda bonus veren kredi kartlarına başvurması gerekir.

  Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

  Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler için Denizbank’ın sunduğu birden fazla yöntemin varlığından söz edebiliriz. Bankanın müşterileri mobil bankacılık yoluyla istedikleri kredi kartına başvurabilir. Aynı zamanda telefon bankacılığı kullanılarak da kredi kartı başvurusunda bulunmak mümkündür. Bankanın müşterisi olmayan kişiler ise şube yoluyla başvurularını gerçekleştirmelidir. Gelir belgesi ve kimlik fotokopisi ile Denizbank şubelerine giden kişiler, kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

  Denizbank Kredi Kartı Faiz Oranları

  Kredi kartlarında uygulanan faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterdiği gibi bankanın kredi kart türleri arasında da farklılık gösterir. Bu nedenle kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin faiz oranlarını göz önünde bulundurması son derece önemlidir.

  Kredi kartı başvurusunda bulunma sırasında, Denizbank kredi kartı türüne göre ne kadar faiz uyguladığını müşterileriyle paylaşır. Şube yoluyla başvuruda bulunan kişiler, başvuru formunu okuyarak kredi kartı faiz oranları hakkında bilgi alabilir. Telefon bankacılığı veya mobil bankacılık yoluyla yapılan başvurularda da sözleşme kısmında kredi kartı faiz oranları belirtilmektedir.

  Kredi kartı faiz oranları, son derece önemli bir konudur ve kesinlikle dikkat edilmelidir. Yüksek faiz oranları kredi kartları, yarardan çok zarar sağlayabilir. Bu nedenle kredi kartı başvurusunda bulunulurken kredi kartı faiz oranlarına bakılmalıdır.

  Denizbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Kredi kartı aidat ücreti, kredi kartı türüne göre değişiklik gösterir. Denizbank kredi kartı başvurusu için gerekli adımlar atıldığında kredi kartı aidat ücretini görmekte mümkündür. Bankanın sunduğu kredi kartı türlerine göre belirlediği kredi kartı aidat ücretleri ise şöyledir;

  • Ted Mezunları Derneği Afilli Bonus Kredi Kartı Aidat Ücreti: 172 TL
  • Miles/More Gol Kredi Kartı Aidat Ücreti: 148,5 TL
  • Bonus Plus Kredi Kartı Aidat Ücreti: 148,5 TL
  • Bonus Trink Plus Kredi Kartı Aidat Ücreti: 148,5 TL
  • Bursaspor Bonus Gold Kredi Kartı Aidat Ücreti: 148,5 TL
  • Sea/Miles Kredi Kartı Aidat Ücreti: 150 TL
  • Ticari Kredi Kartı Aidat Ücreti: 257,14 TL

  Kredi kartı aidat ücreti olduğu gibi ek kart alınmak istendiğinde de belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Yukarıda belirtilen ücretler, 1 yıl kullanımdan sonra ödenmesi gereken ücretlerdir.

  Denizbank Kredi Kartı Kart Limiti

  Bankalar kredi kartı kart limiti belirlerken başvuru sahibinin kredi puanını göz önünde bulundurur. Kredi puanı yüksek, düzenli ödeme geçmişi bulunan kişiler kredi kartı başvurusunda bulunduğunda başvuru süreci daha konforlu işlediği gibi kart limiti de yüksek olur. Kredi puanı düşük, riskli ödeme geçmişi bulunan başvuru sahiplerinin ise kredi kart limiti düşük olabildiği gibi kredi kartı başvurusu onaylanmaya da bilir.

  Denizbank, her bankada olduğu gibi kredi kartı limitini belirlerken müşterisinin kredi puanını dikkate almaktadır. Bu nedenle kredi kartı limiti için kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Kredi kartı başvurusu sonuçlanana kadar başvuru sahibi kredi limitini öğrenemez.

  Denizbank Kredi Kartı Teslim Süresi

  Başvuru türü fark etmeksizin kredi kartı için belirlenen teslim süresi standarttır. Ancak bankanın yoğunluğu, başvurulan kredi kartı türüne göre kredi kartı teslim süreci değişebilir. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda başvurunuz banka tarafından inceleme altına alınır.

  Kredi kartını erken teslim almak isteyen başvuru sahipleri, kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra kartını şubeden teslim alabilir.

  Denizbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Denizbank kredi kartı başvurusu için gerekli evrakları tamamlandığınız da ve başvuruda bulunduğunuzda başvuru sonucunuz SMS yoluyla tarafınıza iletilir. Başvuru sonucunu Denizbank’ ın resmi sitesinden takip etmek de mümkündür. Başvuru sahipleri dilerse mobil bankacılık ve telefon bankacılığı yollarını kullanarak da başvuru sürecini öğrenebilir.

  Başvuru sonucu, başvuru sahibine anında iletilse de zaman zaman aksilikler meydana gelebilir. Bu durumda başvuru sürecinizi Denizbank şubesine giderek de öğrenebilirsiniz.

  Denizbank Kredi Kartı Türleri Nelerdir?

  Kredi kartı başvurusunda bulunmak istediğinizde düzinelerce kredi kartı türü ile karşılaşırsınız. İhtiyacınızı karşılayan kredi kartına başvurmak ise son derece önemlidir.

  • Denizbank kredi kartı türleri ise şöyledir;
  • Afili Bonus Platinum Pilots Kredi Kartı
  • AQUA Bonus Kredi Kartı
  • Mashattan Afili Bonus Kredi Kartı
  • NetKart
  • Pilvak Afili Bonus Kredi Kartı
  • TED Bonus Kredi Kartı
  • TUED Bonus Kredi Kartı
  • UCZ Kredi Kartı
  • Miles/More Gold Kredi Kartı
  • Bonus Plus Kredi Kartı
  • Takım Kredi Kartları (Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Adana, Çaykur, Akhisar, Es Es, Denizlispor, Kayseri Erciyes, Mersin İdman Yurdu, Şanlıurfa, Hatayspor, Kastamonu)

  Yukarıda belirtilen kredi kartı türlerine daha önce belirttiğimiz yöntemleri kullanarak başvurabilirsiniz. Belirttiğimiz kredi kartlarının her biri farklı ihtiyaçlar için uygundur. Kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce kredi kartının ihtiyacınızı karşıladığınıza emin olmalısınız.

  Denizbank EK Kredi Kartı Ücretleri Nelerdir?

  Kredi kartına başvurmak istediğinizde çeşitli ücretler ödemek zorunda kalırsınız. Söz konusu ücretler bankadan bankaya farklılık gösterdiği gibi bankanın ücret istediği durumlar da farklılık gösterir.

  Denizbank EK kredi kartı ücretleri şöyledir;

  • Ted Mezunları Derneği Ek Kart Ücreti: 86 TL
  • Miles/More Gold Ek Kart Ücreti: 74 TL
  • Bonus Plus Ek kart Ücreti: 74 TL
  • Bonus Trink Plus Ek kart Ücreti: 74 TL
  • Takım Kartları Ek kart Ücreti: 74 TL
  • Bonus Premium Ek kart Ücreti: 86 TL
  • Sea/Miles Bonus Ek kart Ücreti: 67,5 TL

  Yukarıda belirtilen ücretler 1 yıl kullanımdan sonra Denizbank tarafından istenilen ek kredi kartı ücretleridir.

  Denizbank Kredi Kartı Özellikleri

  Denizbank’ın sunduğu kredi kartlarının özellikleri kredi kartı türüne göre farklılık gösterir. Kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce başvuruda bulunmak istediğiniz kredi kartı türünün özelliklerini telefon bankacılığı veya başvuru gerçekleştirdiğiniz yöntem aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

  Denizbank Kredi Kartı Yenileme Ücreti

  Üç adet ve üzeri kredi kartı yenilemelerinizde Denizbank tarafından istenen kart yenileme ücreti 4TL’dir. Söz konusu ücret yıl içinde değişebilir.

  Denizbank Kredi Kartı Başvuru Süreci

  Denizbank kredi kartı başvurusu, için gerekli adımları attığınızda kredi kartınız ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanır. Kredi kartının size ulaşması ise ortalama 5 iş gününü bulmaktadır.

  YORUMLAR

  1. Ekrem mehmetçi dedi ki:

   Bana göre en özel banka denizbank’dır deniz bank kredi başvurusu için mobil uygulamayı indirdim fakat üye olamıyorum