Halkbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Halkbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Kredi kartı başvurusu, ihtiyaçların artmasıyla neredeyse zorunlu bir hal almıştır. Taksitle alışveriş imkânı sunan kredi kartlarını günümüzde hemen hemen herkes kullanmaktadır. Farklı ihtiyaçlara göre şekillenen kredi kartları birden fazla türde bulunur.

  Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Halkbank kredi kartı başvurusu için gelir belgesi ve kimlik fotokopisi yeterlidir. Belirttiğimiz iki evrak bankanın müşterisi olmayan başvuru sahipleri için geçerlidir. Halkbank’ın müşterileri, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Başvuru sahibinin bilgileri, bankanın müşterisi olma sebebiyle bankada bulunacağından ek bir belgeye ihtiyaç yoktur.

  Mobil bankacılık ve telefon bankacılığı dışında ise internet bankacılığı kullanılarak kredi kartı başvurusunda bulunmak mümkündür. Halkbank’ın resmî sitesini ziyaret eden başvuru sahipleri, dilediği kredi kartı türüne başvurabilir. Halkbank şubelerinden herhangi birine giderek kredi kartı başvurusunda bulunmakta başvuru yollarından birisidir.

  Halkbank Kredi Kartı Faiz Oranları

  Halkbank’ın kredi kartı faiz oranları alışveriş faiz oranı, nakit avans faiz oranı, gecikme faizi olmak üzere 3 farklı başlık altında bulunmaktadır. Bankanın kredi kartı türü fark etmeksizin belirlediği faiz oranları alışverişlerde %1,79’dur. Nakit avans faiz oranı %1,00, gecikme faizi ise %2,09 olarak belirlenmiştir.

  Bankanın kredi kartı için belirlediği faiz oranları yıl içinde değişebilir. Bu nedenle faiz oranlarının takip edilmesi şarttır. Banka tarafından belirlenen kredi kartı faiz oranları sabit olsa da bazı durumlarda kredi kartı türüne göre faiz oranları farklılık gösterebilir.

  Halkbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Halkbank kredi kartı başvurusu için gerekli adımları attığınızda kredi kartı aidat ücretini ve tek seferlik kredi kartı ücretini ödemeniz gerekir. Ek kart başvurusunda bulunduğunuzda da bir defalığa mahsus ek kart ücreti ödemeniz şarttır.

  Halkbank kredi kartı aidat ücretleri şöyledir;

  • Para Klasik Kredi Kartı: 39 TL
  • Paraf Gold Kredi Kartı: 64 TL
  • Paraf Platin Kredi Kartı: 103 TL
  • Paraf Business Kredi Kartı: 100 TL
  • Paraf KOBİ Kredi Kartı: 100 TL
  • Paraf Esnaf Kredi Kartı: 100 TL

  Halkbank, kart aidatları üzerinden %5 BSMV tahsil etmektedir. Yukarıda belirtilen kredi kartlarına ek kart talebinde bulunduğunuzda ise bir seferliğe mahsus ödemeniz gereken ek ücretler vardır.

  Kredi kartı ek kart ücretleri ise şöyledir;

  • Ek Paraf Klasik Kredi Kartı: 19 TL
  • Ek Paraf Gold Kredi Kartı: 32 TL
  • Ek Paraf Platin Kredi Kartı: 50 TL
  • Ek Paraf Businees Kredi Kartı: Ücretsiz
  • Ek Paraf Kobi Kredi Kartı: Ücretsiz
  • Ek Paraf Esnaf Kredi Kartı: Ücretsiz

  Ek kredi kartı talep ettiğinizde yukarıda belirtilen ücretleri ödemeniz şarttır.

  Halkbank Kredi Kartı Kart Limiti

  Tüm bankalarda olduğu gibi Halkbank’ta kredi kartı limitini kişiye özel belirler. Banka tarafından kredi kartı limiti belirlenirken, başvuru sahibinin kredi puanı dikkate alınır. Daha önce banka işlemi gerçekleştirmemiş kişilerin ise gelir durumuna göre kredi kartı limiti belirlenir.

  Kredi puanı düşük başvuru sahiplerine genel de düşük limitler verilebildiği gibi kredi kartı başvurusunun onaylanmaması da seçenekler arasındadır. Kredi puanı yüksek ve düzenli ödeme geçmişine sahip başvuru sahiplerinin kredi kartı limiti ise yüksektir. Yine de kredi kartı limiti belirlenirken başvuru sahibinin gelir durumu dikkate alınır.

  Kredi puanınız yüksek olsa bile başvuru esnasında çalışmıyorsanız kredi kartı limitiniz düşük olabilir. Bu durumda olan kişilerin büyük ihtimalle kredi kartı başvurusu onaylanacaktır. Yine de kredi kartı limitinin düşük olabileceği unutulmamalıdır.

  Kredi kartı limiti konusunda hassas olan başvuru sahipleri, şube yoluyla kredi kartı başvurusunda bulunarak hassasiyetlerini dile getirebilir. Bankacılık işlemlerinin tümüyle bankanın inisiyatifinde olduğunu düşünürsek bu durum etkili olabilir.

  Halkbank Kredi Kartı Teslim Süresi

  Kredi kartı başvurusunda bulunan başvuru sahipleri, başvuruları onayladıktan sonra kredi kartını teslim alabilir. Kredi kartı teslim süresi, bankanın başvuruyu onaylama süresine bağlıdır. Başvurunuz onaylandıktan sonra kargo firmasına göre 2-3 iş günü içinde kartınız teslim edilir. Kartınızın 3 iş günü içinde teslim edilmediği durumlarda ise problem büyük olasılıkla kargo firmasıyla ilgilidir. Bu durumda kargo firmasıyla iletişim kurmanız gereklidir.

  Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Halkbank yapılan tüm kredi başvurularını inceledikten sonra başvuruyu sonuçlandırır. Başvuruların incelenmesi ise belirli bir zaman gerektirir. Başvurunun incelemesinde başvuru sahibinin gelir durumu ve başvuru yapılan kart türü, başvuru sürecini etkiler. Yine de ortalama bir süre vermek gerekirse kredi kartı başvurusunun 5 iş günü içinde sonuçlandığını söyleyebiliriz.

  Kredi kartı başvurunuz onaylandığında başvuru sonucunuz SMS yoluyla banka tarafından size bildirilir. Mail bilginiz bankada bulunuyor ise SMS ’in dışında mail yoluyla da başvuru sonucu size ulaştırılacaktır. Belirttiğimiz yolların dışında başvuru sahipleri, Halkbank’ın resmî sitesini ziyaret ederek başvuru durumu sorgulayabilir. Mobil bankacılık ve telefon bankacılığı aracılığıyla da başvuru sonucunu öğrenmek mümkündür.

  Halkbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

  Kredi kartı limitinizi arttırmak istediğinizde Halkbank’ın telefon bankacılığı numarasını arayabilirsiniz. Bunun dışında mobil bankacılık ve şube bankacılığı yoluyla da kredi kartı limitinizi arttırmanız mümkündür. Ancak kredi kartı limit arttırma başvurularında ödeme geçmişiniz dikkate alınacağını unutmamalısınız. Ödemeleriniz aksatmışsanız kredi kartı limit artışı başvurunuz muhtemelen onaylanmaz. Başvurunuz onaylanmadığı gibi bu durum kredi puanınızı da olumsuz etkiler. Bu nedenle kredi kartı limit artış başvurusu yapmadan önce ödeme geçmişiniz olumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

  Halkbank Kredi Kartı Faiz Türleri ve Oranları

  Kredi kartlarının hepsinde çeşitli faiz oranları ve faiz türleri vardır. Söz konusu faiz oranlarının bilinmesi, bilinçli kredi kartı kullanıcılığı açısından önemlidir.

  Halkbank kredi kartı faiz türleri ve oranları ise şöyledir;

  • Nakit Avans Komisyon Faiz Oranı: %1
  • Ticari İşlem Faiz Oranı: %1,79
  • Fatura Ödemeleri ve Kurum Tahsilatları: 100 TL’ye kadar %1,24
  • Otomatik Fatura Talimatı Faiz Oranı: 3,80 TL

  Yukarıda belirtilen kredi kartı faiz oranları, Halkbank’ın resmî sitesinde açıklanan faiz oranlarıdır.

  Halkbank Taksitlendirme Faiz Oranları

  Kredi kartınızla taksitlendirme yapmak istediğinizde çeşitli faiz oranları ile karşılaşırsınız. Halkbank taksitlendirme faiz oranları şöyledir;

  • Borç Taksitlendirme Faiz Oranı: %1,89
  • Taksitli Nakit Avans Faizi 3-6-9 ve 12 Ay için: %1,89
  • Paraf Businees/Paraf Kobi/Paraf Esnaf Taksitli Faiz Oranı: 3 Taksit 1,89, 6 Taksit 1,89, 12 Taksit, 1,89, 18 Taksit, %1,89

  Yukarıda belirtilen faiz oranlarına BSMV bedeli dahil değildir.

  Halkbank Kredi Kartı Özellikleri

  Kredi kartı özellikleri, başvurduğunuz kredi kartı türüne göre farklılık gösterir. Kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce ihtiyacınıza yönelik kredi kartı türünü tespit etmelisiniz.

  Halkbank Kredi Kartı Başvuru Süreci

  Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda ortalama 3 iş günü içinde başvurunuz sonuçlanır. Başvuru sonuçlanma süresi tümüyle Halkbank’ın inisiyatifindedir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.