Hsbc Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Hsbc Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Günümüzde kredi kartı kullanmak artık oldukça yaygındır. Herhangi bir bankadan kredi kartı talebinde bulunabilir ve gerekli koşulları sağladığınız taktirde kredi kartına sahip olabilirsiniz. Hsbc bankası kredi kartı başvurusu yapmak ta artık oldukça kolaydır. Banka yetkilileri bu anlamda müşterilerine farklı alternatif yöntemler sağlamaktadır. Bu bankanın kredi kartına sahip olmak için dilediğiniz başvuru kanalını deneyebilir ve kullanabilirsiniz.

  Bu bankanın farklı isimlerde birçok özellikle kredi kartı mevcuttur. Size en uygun olan kredi kartını istediğiniz başvuru yöntemiyle Hcbs bankası yetkililerine iletebilir ve en kısa zamanda kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

  Hsbc Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

  Hsbc bankasının kredi kartına sahip olabilmek için bankanın sunmuş olduğu farklı başvuru yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bankanın tüm müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarından sizin için en uygun olanını belirleyerek başvuru için bankanın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca:

  • Mobil bankacılık uygulamasını kullanarak
  • Müşteri hizmetleriyle iletişim kurarak
  • İnternetten başvuru yaparak

  Tüm bu yöntemleri kullanarak Hsbc bankası kredi kartı başvurusu yapabilir ve kısa zamanda hsbc kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Diğer bankalarla kıyaslandığında en avantajlı kredi kartı özelliklerine sahip olduğu bilinen Hsbc kredi kartıyla sizlerde avantajlı kampanyaları takip edebilirsiniz. Bankanın size sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

  Hsbc Kredi Kartı Faiz Oranları

  Hsbc kredi kartları bilindiği üzere çok sayıda ve farklı özellikler içermektedir. Bu bankaya ait olan gerek yıllık aidat ücretli, gerek yıllık ücret içermeyen kartları mevcuttur. Bankanın bu özelikteki kartlara belirlemiş olduğu faiz oranları şöyledir:

  • Aylık alışveriş kredi faizi %2.15
  • Aylık nakit çekme kredi faizi %2.15
  • Aylık gecikme faiz oranı %2.65
  • Alo taksit faiz oranı ise 2.15

  Bu oranlar üzerinden aylık kredi faizleri belirlenmektedir. Ayrıca bu oranlara BSMV dahil edilmemiştir. Tüm bu oranlar dikkate alınarak Hsbc kredi kartı başvurusu yapmaya özen gösterilmelidir.

  Hsbc Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Hsbc bankasına ait çok sayıda kredi kartı vardır. Bu kartlardan bazısı yıllık aidat içermektedir. Bu bankaya ait olan Concept kredi kartı yıllık üyelik ücreti olmayan bir kredi kartıdır. Özellik olarak bankanın diğer kredi kartlarıyla benzerlik gösterir. Concept kredi kartı Advantage kredi kartının özellikleriyle uyum sağlasa da taksit ve benzeri uygulamalara kullanıcı kendisi belirleyebiliyor. Belli bir üyelik ücretine maruz kalmaktan ziyade kullandığı özellikler ve avantajlar kadar yılın sonunda ödeme yapabilmektedir. Bu kartı kullanarak ta kişi nakit puan kazanabiliyor ve bu puanları kolaylıkla kullanabiliyor.

  Hsbc bankasına ait diğer özelikteki kartlar için kart kullanıcılarından yılda bir kere yıllık aidat ücreti alınmaktadır. Aynı zamanda asıl kartın yanında diğer bireylerin kullandığı ek kartlara da yıllık aidat ücreti yansıtılıyor.

  Hsbc Kredi Kartı Kart Limiti

  Hsbc bankasına ait olan kredi kartlarına başvuru yaparak kendinize en uygun olan kredi kartına sahip olabilirsiniz. Kredi kartı limitiniz sizin çalıştığınız işyerinden aldığınız ücret doğrultusunda banka yetkilisi tarafından belirlenerek size en uygun oranda limitle kartınız aktif edilir. Kredi kart limitiniz belli dönemlerde sizin aylık ödemeleriniz doğrultusunda artırılabilmektedir. Bunun için her ay asgari tutarda belirlenen oranda ödeme yapmanız faydalı olur. Her ay yapılan düzenli ödemelerinizle limitiniz olumlu anlamda güncellenecektir.

  Hsbc Kredi Kartı Teslim Süresi

  Hsbc bankasına ait kredi kartınızı teslim süresi ortalama kredi kartı başvurusu yaptığınız günden itibaren hakkınızda yapılan incelemelerden sonra 10 gün içinde onaylanır. Onay süresinden sonra basıma verilir. Ortalama 15 gün içinde onaylanan bir kredi kartı kargoya teslim edilerek ilgili kişiye ulaşması sağlanır. Eğer ki banka tarafından kredi kartınız onaylanmışsa burada kargo firmasının yoğunluğu sebebiyle aksamalar oluşabilir.

  Hsbc Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Hsbc bankasına ait olan kredi kartı başvuru süreci tüm incelemelerin yapılmasından onay sürecine kadar ortalama bir ayı bulabiliyor. Bu nedenle kredi kartı başvuru sonucu için 1 ay beklemek gerekir. Ayrıca bankalarda kredi notu yüksek olan müşteriler için bu zaman birkaç gün de olabiliyor. Bu tamamen başvuruda bulunan müşterinin findeks puanıyla ilgilidir. Hsbc bankasına ait olan kredi kartlarına yapılan başvuruların takibini ve sorgulamasını kolaylıkla Hsbc internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz.

  Hsbc Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

  Hsbc banka kredi kartı limitinizin arttırılması elbette sizin çalışmış olduğunuz sektör ve almış olduğunuz ücretle değişiklik gösterebilir. Ayrıca kredi kartı limitinin arttırılmasını talep eden müşterilerde aranan ilk kriter genellikle belgelenebilir gelir durumudur. Eğer ki belgelenebilir bir gelir belgesi sunabiliyorsanız kart limitiniz ilk yıl gelirinizin iki katı sonraki yıllarda ise gelirinizin dört katı olacak şekilde düzenlenir. Elbette sizin geliriniz arttıkça kredi kart limitinizde de artış olacaktır.

  Hsbc Otomatik Limit Artışı Nedir?

  Otomatik limit artışı bankaların müşterilerinin düzenli yaptıkları ödemeler sonrasında belirlemiş oldukları limit artırımıdır. Bunu yapabilmek için banka yetkilisi müşterilerinin iznini almakta ve onların izni doğrultusunda bu limit artırma işlemini yapmaktadır. Eğer ki bankaya yapmış olduğunuz aylık kart ödemeleriniz düzenliyse otomatik olarak da limit artışı talebinde bulunabilirsiniz.

  Hsbc Limit Azaltma Talebinde Bulunulabilir Mi?

  Hsbc bankasına ait olan kredi kartınız için limit artırma isteğinde bulunabildiğiniz gibi limit azaltma isteğinde de rahatlıkla bulunabilirsiniz. Bunun için sadece bankaya gelmeniz gerekmez. Mobil bankacılık yöntemiyle ya da Hsbc internet bankacılığı gibi yöntemlerle kolaylıkla limit azaltma talebinde bulunabilirsiniz.

  Kredi Kartı Limiti Hsbc Bankadan Kredi Alınmasını Etkiler Mi?

  Kredi kartının limitini yüksek oluşu kişinin her ay düzenli ödeme yaptığını bildirir. Bu nedenle Hsbc bankasında kişinin kredi notu yüksek olacaktır.

  Hsbc Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebiliyor Mu?

  Hsbc kredi kartlarından herhangi birine başvuru yaptıysanız ve halen başvurunuz onay almamış ise kredi kartı başvurunuzu iptal edebilirsiniz. İptal işlemini:

  • Hsbc banka şubelerine giderek
  • Hsbc bank telefon bankacılığını kullanarak

  Bu yöntemleri kullanarak kolaylıkla kredi kartı başvurusundan vazgeçmiş olduğunuzu bankaya bildirebilirsiniz. Fakat başvurunuz onaylanarak kredi kartınız kargoya verilmişse kredi kartınız eline geçtiği gün geri gönderebilirsiniz.

  Hsbc Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Hsbc bankasının kredi kartlarından herhangi birinin kredi borcunu ödemekte zorluklar yaşıyorsanız bu kredi borcunuzu kolaylıkla yapılandırabilirsiniz. Bunun için herhangi bir Hsbc banka şubesine gelerek bireysel müşteri danışmanıyla görüşmeniz yeterli olacaktır. Bankanın müşteri danışmanıyla kredi kartınızın borcunun yapılandırılmasını talep edebilir, size en uygun ödeme planına göre borçlarınızı ödemeye başlayabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.