İng Bank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  İng Bank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  İng bank kredi kartı almak isteyen müşterileri için birden fazla kredi kartı seçeneğini müşterilerine sunuyor. Bankanın birden fazla türde kredi kartı seçeneğinin olması ise müşterilerin başvurmak istedikleri kredi kartına karar vermelerini gerekli kılıyor. Çeşitli ihtiyaçlara özel olarak kullanıma sunulan kredi kartlarına İng bank resmî sitesinden ulaşılabilir.

  İng Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

  Günümüzde ihtiyaçların artması kredi kartına olan ihtiyacı da büyük ölçüde arttırmıştır. Taksitle alışveriş yapabilme imkânı ve alışveriş yaparken çeşitli bonuslar kazanmak, belki de kredi kartlarının en önemli tercih edilme sebepleri arasındadır.

  Kredi kartı almak isteyen kişiler, ihtiyaçlarını karşılayacak kredi kartına başvurmalıdır. Bankanın birden fazla kredi kartı türü vardır ve her kredi kartının farklı avantajları vardır. Özellikle alışveriş yaparken bonus kazanmak isteyen kişiler, bonus veren kredi kartlarına başvurmalıdır. Bankanın sunduğu her kredi kartı bonus vermediği gibi her alışverişte de bonus vermez. Alışveriş yaparken bonus kazanmak isteyen kişiler, en çok hangi alanda alışveriş yapıyorsa onu kapsayan kredi kartına başvurmalıdır.

  İng bank kredi kartı başvurusu için kefil ya da özel bir şey yapmaya gerek yoktur. Kimlik fotokopisi ile bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuruda bulunabilir. Bankanın müşterileri aynı zamanda mobil bankacılık yöntemini kullanarak da istedikleri kredi kartı türüne başvurabilir.

  İng Bank Kredi Kartı Faiz Oranları

  Kredi kartına başvurmak isteyen kişiler, başvurmak istedikleri kredi kartı türünün faiz oranlarını bilmelidir. Kredi kartı türüne göre çeşitli faiz oranları vardır. En uygun faiz oranlarını sunan kredi kartı türüne başvurmak, başvuru sahibi için oldukça önemli bir durumdur.

  İng bank kredi kartı faiz oranları ise şöyledir;

  • Akdi Faiz Oranı: %1,89
  • Gecikme Faizi: %2:19
  • Nakit ve Taksitli Avans Faizi: %1,89
  • Kredi Kartı İşlem Ücretleri ve Faizi: %1,89

  Yukarıda belirtilen faiz oranları kredi kartı türü fark etmeksizin İng bank tarafından uygulanan faiz oranlarıdır. Ancak faiz oranları sürekli güncellenir ve değişiklik gösterir. Bu nedenle faiz oranlarının stabil olmadığını söyleyebiliriz. Bankanın kredi kartına başvurmak isteyen kişiler, faiz oranlarını takip ederek kendileri için en uygun zamanda kredi kartın başvurusunda bulunmalıdır.

  İng Bank Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Her bankada olduğu gibi İng bankasının da uyguladığı çeşitli kredi kartı aidatları vardır. Kredi kartı aidatları, kredi kartı türüne göre farklılık gösterir. Bankanın kredi kartlarını incelediğimizde tüm kredi kartları için belirli bir aidat ücreti aldığını görüyoruz. Ancak banka sunduğu kredi kartlarında aidat ücreti istememektedir.

  İng bank kredi kartı aidat ücretleri şöyledir;

  • Standart Bonus Kredi Kartı: 40 TL
  • Bonus Plus Kredi Kartı: 163 TL
  • Bonus Premium Kredi Kartı: 163 TL
  • Bonus Platinum Kredi Kartı: 183 TL
  • Özel Bankacılık Kredi Kartı: 183 TL
  • Pegasus Classic Kredi Kartı: 81 TL
  • Pegasus Premium Kredi Kartı: 220 TL
  • Bonus Business Kredi Kartı: 186 TL
  • Bonus KOBİ Kredi Kartı: 186 TL

  Yukarıda belirtilen kredi kartı aidatlarına ek olarak ek kart isteyen kişilerin de bir defalığa mahsus kredi kartı ücreti ödemeleri gerekmektedir.

  Bir defalığa mahsus kredi kartı ücretleri şöyledir;

  • Standart Ek Bonus Kredi Kartı: 70 TL
  • Ek Bonus Plus Kredi Kartı: 81,50 TL
  • Ek Bonus Platinum Kredi Kartı: 81,50 TL
  • Ek Özel Bonus Bankacılık Kredi Kartı: 91,50 TL
  • Ek Pegasus Classic Kredi Kartı: 40,50 TL
  • Ek Pegasus Premium Kredi Kartı: 110 TL

  Yukarıda belirtilen kart aidatları ve ek kart için belirlenen kredi kartı ücretlerini ödeyerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kartı ücretlendirme politikası standart olmamakla beraber zaman zaman değişmektedir.

  İng Bank Kredi Kartı Kart Limiti

  İng bankası, müşterilerine kişiye özel limitler belirlemektedir. Başvuru yöntemi fark etmeksizin yapılan kredi kartı başvurularında kredi kartı limiti, kişinin banka geçmişine istinaden şekillenir. Düzenli ödeme gerçekleştiren ve banka puanı yüksek olan kişiler, yüksek limitler alabilir. Banka puanı düşük olan kişiler ise daha düşük limitler alacaktır. Bankadan kredi kartı almak isteyen kişilerin unutmaması gereken nokta, banka puanları düşük olduğu takdirde kredi kartı başvurusunun onaylanmayacağıdır. Kredi kartı başvurusunda bulunmak başvurunun %100 onaylanacağı anlamına gelmez.

  İng Bank Kredi Kartı Teslim Süresi

  Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda başvurunuz banka tarafından inceleme altına alınır. Bankanın incelemesi ortalama 2 gün içinde sonuçlanır. Bu süreçten sonra ortalama 5 iş günü içerisinde başvurduğunuz kredi kartı tarafınıza yollanacaktır. Başvurusu onaylanan kişiler beklemek istemiyorsa bankanın şubesine giderek de kredi kartını teslim alabilir.

  İng Bank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Kredi kartı başvuru sonucu, başvuru sahiplerine SMS yoluyla bildirilmektedir. Ayrıca bankanın resmî sitesinde bulunan başvuru takip etme bölümünden de başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak bankanın başvuru sahibine istisnasız SMS yolladığını söyleyebiliriz. Mail bilginizin bankada bulunması halinde, başvuru sonucu mail olarak da iletilebilir. SMS, mail veya diğer yöntemlerle başvuru sonucunuzu öğrenemiyorsanız, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. İng bank kredi kartı başvurusu için belirlenen sonuçlanma süresi ortalama 5 iş günüdür.

  İng Bank Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

  Bankanın sunduğu kredi kartı çeşitleri şöyledir;

  • Bonus Card
  • Light Card
  • Sanal Card
  • Pegasus BolBol Classic Card
  • Pegasus BolBol Premium Card

  Yukarıda belirtilen kredi kartı türleri dışında zaman zaman yeni kredi kartı türleri de banka tarafından sunulmaya başlanmaktadır. Güncel kredi kartı türlerini bankanın resmî sitesinden takip edebilirsiniz.

  İng Bank Bonus Card Özellikleri Nelerdir?

  Bonus Card sahipleri, alışveriş yaptıkça bonus kazanır. Kazanılan bonuslar, alışverişlerde indirim için kullanılabilir. İlk ay 100 TL bonus ise banka tarafından hediye edilmektedir.

  İng Bank Light Card Özellikleri Nelerdir?

  Bankanın aidat ücreti bulunmayan tek kredi kartıdır ve peşin alışverişler de sonradan taksitlendirme imkânı bulunur. Aynı zamanda söz konusu kartın, çilingir ve çekici hizmeti de vardır.

  İng Bank Sanal Card Özellikleri Nelerdir?

  Sanal Card sahipleri, kredi kartı bilgilerini girmeden internet üzerinden alışveriş yapabilir. Kişisel bilgi güvenliğine dikkat eden kişiler için bankanın sunduğu Sanal Card özelliği son derece işlevseldir. Sanal Card limiti ise telefon bankacılığı yoluyla istenildiği zaman değiştirilebilir.

  İng Bank Pegasus BolBol Classic Card Özellikleri Nelerdir?

  Kart sahibi yapacağı tüm 100 TL’lik alışverişlerde 50 TL bonus kazanır. Ayrıca kart ile alınan uçak biletlerinde de 100 TL’nin üstündeki harcamalarda 100 TL bonus verilir. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın otoparkında ise %50 indirim fırsatı sunar.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.