Mardin Kosgeb Müdürlüğü

  Mardin Kosgeb Müdürlüğü
  11.06.2021
  324
  A+
  A-

  Kosgeb Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  KOSGEB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 3624 sayılı kanun ile kurulmuş olup faaliyetlerini devam ediyor. İş kurmak isteyen girişimciler veya var olan işletmelerini büyütmek için proje hazırlayarak kuruma başvurabilirler. Yeni bir iş kapısı açmak ya da bulunduğu sektördeki faaliyetlerini daha çok geliştirmek amacıyla bu kurumdan hibe ve finansman desteği alabilir.

  Mardin Kosgeb Başvurusu

  KOSGEB Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Mardin Büyükşehir ilinde Müdürlüğü bulunuyor. KOSGEB Mardin Müdürlüğü ilimizde iş kurmak isteyen genç girişimcilere veya mevcut işletmesini büyütmek isteyen işadamlarına hibe ve kredi desteği sunuyor. Bu desteklerden yararlanmak için KOSGEB Mardin Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekiyor.

  Hibe desteğine başvuracak adaylarının şu şartları taşımları gerekir;

  • Eğitim kursuna kayılmak
  • Katılım belgesine sahip olmak

  Genç girişimciler bu desteklerden yaralanmak için ilk önce KOSGEB bünyesinde verilen online girişimcilik eğitimlerini başarıyla bitirmeleri gerekiyor. Eğitim sonunda kişilere sertifikalar verilerek KOSGEB hibelerinden yaralanmasına sağlanır.

  Mardin Danışmanlık

  Mardin ilimizde bulunan vatandaşlarımızın yeni iş kurmalarının veya mevcut işlerini daha da büyütmek isteyenlere KOSGEB bünyesinde girişimcilik eğitimi veriliyor. KOSGEB Mardin İl Müdürlüğü yılın bazı dönemlerinde açılan bu kurslara birçok kişi katılıyor. Eğitimcilerin verdikleri girişimcilik eğitimi sonunda herkes kurumayı düşündüğü işyeri için Mardin kosgeb hibe desteği için başvuru yaparlar. KOSGEB Mardin birçok eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak Mardin’lilere destek oluyor.

  Mardin Kosgeb Müdürlüğü Tarafından Verilen Eğitimler

  Bu yıl pandemi den dolayı KOSGEB bünyesinde girişimcilik eğitimleri uzaktan eğitim yoluyla verilmeye devam ediyor. KOSGEB bu yıl en çok öne çıkan iki eğitim türü olmuştur.

  • Geleneksel girişimcilik eğitimi
  • İleri girişimcilik eğitim

  Bu eğitimler sayesinde iş kurma konusunda fikirleri olan herkes başvurabilirler KOSGEB Mardin Müdürlüğü web sitesinde geleneksel girişimci eğitimi ve ileri girişimcilik eğitimi linkleri web sitesinde yayınlanmıştır. Yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim sistemini tercih eden KOSGEB iki eğitim türünü bitiren adaylara yetki belgesi veriliyor.

  Bu yetki belgeleri sayesinde eğitimlerini tamamlayan girişimcilerin iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları sağlanmıştır. Verilen eğitimde iş fikirlerine yönelik iş modelleri üzerinde durulmuştur. İleri girişimcilik eğitimi ise yenilikçi orta yüksek ve ileri teknoloji düzeydeki sektörlerde faaliyet gösterecek genç girişimcilere ihtiyaçları doğrultusunda finansman sağlamayı amaçlıyor.

  Mardin Kosgeb İletişim

  İş kurmak isteyen veya mevcut işletmesini büyütmek isteyen Mardinliler girişimcilik eğitimini tamamladıktan sonra KOSGEB Mardin İl Müdürlüğüne başvuru yapabilirler. KOSGEB Mardin Müdürlüğü Organize Sanayi Bölgesi 1. Bulvar Mardin adresi ile girişimcilere her türlü danışmanlık ve destek hizmetleri sunuyor. Ayrıca KOSGEB Mardin İl Müdürlüğünün cep telefonu ve mail adresi de web sitede yer alıyor.

  KOSGEB Mardin Müdürlüğü girişimcilik eğitimini tamamlayan ve başvuru yapan girişimcilerin başvurularını değerlendiriyor. Değerlendirme sonucunda iş fikirleri olumlu sonuçlanan girişimcilere makine teçhizat hibe destekleri veya işletme geliştirme destekleri verilir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.