OdeaBank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  OdeaBank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Günümüzde ihtiyaçların artması, kur yükselişi ve çeşitli durumlar nedeniyle kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin sayısında artış yaşandı. Kredi kartlarının taksitle alışveriş gibi çeşitli imkanlar sunması, vatandaşların kredi kartlarına olan ilgisini arttırdı.

  OdeaBank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Odea bank kredi kartı başvurusu için atılması gereken adımların oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Bankanın müşterileri, mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Bankanın daha önce müşterisi olmayan kişiler ise şube yoluyla ya da internet bankacılığını kullanarak kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

  Şube yoluyla yapılan kredi kartı başvurularında nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesi yeterlidir. Mobil bankacılık veya diğer yöntemler aracılığıyla yapılan başvurularda ise herhangi bir belge sunulmasına gerek yoktur. Ancak bu durumun sadece bankanın müşterilerine özel olduğu unutmamalısınız. Bankanın daha önceden müşterisi değilseniz gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve kredi kartı başvuru formuna ihtiyaç duyabilirsiniz.

  OdeaBank Kredi Kartı Faiz Oranları

  Odea bank kredi kartı başvurusu için gerekli adımları attığınız da kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak kredi kartına türüne göre çeşitli faiz oranlarının bulunduğunu unutmamalı, kullandığınız kredi kartının faiz oranlarını bilmelisiniz.

  Odea bank kredi kartı faiz oranları ise şöyledir;

  • Alışveriş Faizi: %1,89
  • Gecikme Faizi: %2.19
  • Nakit Avans Faizi: %1,89

  Yukarıda belirtilen faiz oranları, Odea bank kredi kartlarının tümünde geçerlidir. Ancak kredi kartı faiz oranlarının Odea bank tarafından belirlendiğini ve zaman içinde değişebileceğini unutmamalısınız.

  OdeaBank Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda ve başvurunuzun onaylaması halinde banka tarafından belirlenen kredi kartı aidat ücretini ödemeniz gerekir. Kredi kartı türlerine göre ise aidat ücretleri değişiklik gösterir. Odea bank, kredi kartı aidat ücreti 1 yıl kullanımdan sonra alınmaktadır.

  Odea bank kredi kartı aidat ücreti ise şöyledir;

  • Bank’O Kredi Kartı Aidat Ücreti: Ücretsiz
  • Bank’O Axess Kredi Kartı Aidat Ücreti: 139 TL
  • Bank’O Axess Platinum Kredi Kartı Aidat Ücreti: 184 TL

  Yukarıda belirtilen ücretler, Odea bank tarafından belirlenen yıllık ücretlerdir.

  OdeaBank Kredi Kartı Kart Limiti

  Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda kart limitinizi öğrenmeniz mümkün değildir. Kredi kartı limiti, tümüyle bankanın inisiyatifindedir. Ancak kredi kartı limitini etkileyen faktörlerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Kredi puanı yüksek başvuru sahiplerinin kredi kartı limiti, kredi puanı düşük başvuru sahiplerine göre çok daha yüksek belirlenmektedir. Kredi puanız düşük ise kredi kartı başvurunuzun onaylanmama ihtimali de mevcuttur. Kredi puanınız düşük ise kredi kartı başvurusunda bulunmanız, kredi puanınızın daha da olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu nedenle kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce kredi puanınızı öğrenmenizde yarar vardır.

  Kredi kartı başvurunuz onaylandıysa ve banka tarafından istemediğiniz bir limit belirlendiyse, zaman içerisinde kredi kartı limit artışı başvurusunda bulunabilirsiniz. Düzenli ödemeleriniz ve kredi kartınızı aktif kullanmanız, kredi puanınızın yükselmesine neden olacaktır. Kredi puanı yüksek kişiler, kolaylıkla kredi kartı limitini arttırabilir.

  OdeaBank Kredi Kartı Teslim Süresi

  Kredi kartı teslim süresi, kargo şirketiyle ve başvuru sonucunuz ne zaman onayladığına bağlı olarak değişir. Başvurunuz onayladığında kredi kartı, banka tarafından kargoya verilir ve tarafınıza iletilmesi sağlanır. Bu süreç 2 ile 3 iş günü arasında değişebilir. Belirttiğimiz süreleri beklemek istemiyorsanız kredi kartınızı şubeden teslim alabilirsiniz. Bunun için banka ile görüşmeniz ve kredi kartınızı şube aracılığıyla teslim almak istediğinizi belirtmelisiniz.

  OdeaBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Kredi kartı başvuru sonucunuz, SMS ya da mail yoluyla tarafınıza iletilir. Bunun dışında internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanarak da kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bankanın daha önceden müşterisi değilseniz, kredi kartı başvurusunda verdiğiniz iletişim bilgileri kullanılarak sizinle iletişime geçilecektir. Ayrıca başvurunuzu takip edebileceğiniz takip numarası da banka tarafından verilmektedir.

  OdeaBank Kredi Kartı Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır?

  Kredi kartı başvuruları, incelenmesi gereken bir süreçtir ve bankaların inceleme süresi tümüyle kendi inisiyatifindedir. Birçok banka inceleme süresi için standart süreler belirtiyor olsa da belirtilen sürelerin aşılması yaygındır. Kredi kartı türlerine ve başvuru sahibinin kredi puanına göre başvuru süreci farklılık göstermektedir. Ancak bu durum kredi puanı yüksek olan başvuru sahiplerinin başvurusunun hemen onaylanacağı veya sonuçlanacağı anlamına da gelmez.

  Odea bank ise ortalama 5 iş günü içinde başvuruları sonuçlandırmaktır. Başvuru süresinin Odea bank tarafından paylaşıldığı unutulmamalı ve söz konusu sürenin uzama ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.

  OdeaBank Kredi Kartı Başvurusu Neden İptal Edilir?

  Banka tarafından gerçekleştirilen inceleme sonucunda kredi puanınızın istenen seviyede olmadığı görülürse başvurunuz olumsuz değerlendirir. Kredi puanı düşük ya da riskli olan kişilerin kredi kartı başvurusu gerçekleştirmesi tavsiye edilmez.

  OdeaBank Kredi Kartı Başvurum İptal Edilirse Ne Yapmalıyım?

  Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda başvurunuz olumsuz değerlendirilme ihtimali her zaman vardır. Zaman zaman kredi puanı yüksek kişilerin bile kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Ancak bu durumun istisna olduğunu söyleyebiliriz.

  Kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlandığında tekrar kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak olumsuz sonuç aldıktan hemen sonra başvurunuzu yinelemeniz tavsiye edilmez. Olumsuz sonuç olan başvurular, kredi puanınızı olumsuz etkiler. Bu nedenle kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa belirli bir zaman sonra tekrar başvuruda bulunmalısınız. Bu süreçte ödemelerinizi düzenli yaparsanız kredi puanınız yükselecektir.

  OdeaBank Kredi Kartı Başvuru Şartları

  Odea bank kredi kartı başvuru şartları konusunda oldukça esnek bir bankadır. Birçok banka gelir belgesi ve benzeri belgeleri zorunlu tutarken Odea bank gelir belgesini zorunlu tutmaz. Odea bank müşterilerinin ise kredi kartı başvurusunda herhangi bir belge ibraz etmesine gerek yoktur. Özellikle mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığıyla yapılan kredi kartı başvurularında belge ibraz edilmesine gerek yoktur. Şube yoluyla yapılan başvurularda ise nüfus cüzdanı yeterli olmaktadır.

  Belirttiğimiz şartlar dışında ise başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaş sınırı, hizmet veren tüm bankalar için geçerlidir. Reşit olmayan bireyler, kredi kartı başvurusunda bulunamaz.

  OdeaBank Kredi Kartı Özellikleri

  Başvurduğunuz kredi kartı türüne göre farklı özelliklerle karşılaşırsınız. Kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce ihtiyacınızı karşılayan kredi kartı türüne yönelmelisiniz. Giyim alışverişlerinde bonus imkânı sunan kredi kartları olabildiği gibi uçak bileti gibi seyahat amaçlı yapılan alışverişlerde de bonus sunan kartlar vardır. Kredi kartı özelliklerinden tam anlamıyla yararlanmak için ihtiyacınız doğrultusunda kredi kartı türü belirlemeniz önemlidir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.