Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Günlük hayatta kredi kartı kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Kredi kartlarının sunmuş olduğu imkânlar, insanların kullanmasına neden olur. Şekerbank kredi kartına başvurmak isteyenler bunu çok kolay bir şekilde yapabilir.

  Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Şekerbank kredi kartı başvurusu için tercih edilebilecek 3 yöntem vardır. Telefon bankacılığı, sms ya da internet üzerinden kolayca kredi kartı başvurusu yapılabilir. Yapılan başvurular olumlu sonuçlanırsa, kredi kartları kısa sürede teslim edilir. Teslim edildikten sonra ise kullanılmaya başlanabilir. Kartları alan kişiler, mobil uygulama sayesinde kartlarını daha iyi bir şekilde yönetebilirler. Buradan hesap kesim tarihi, son ödeme tarihi ya da asgari ödeme tutarı gibi önemli bilgiler öğrenilebilir. Mobil uygulamalar kullanıcıların rahatlığına göre hazırlanır. Bu sayede kafalarında karmaşa oluşması engellenir.

  Şekerbank Kredi Kartı Faiz Oranları

  Kredi kartlarının kendilerine göre faiz oranları vardır. Bu faiz oranlarında her yıl güncellemeler yapılabilir. Kredi kartı alacak olan kişilerin, kart başvurularından önce faiz oranlarını incelemesi çok önemlidir. Bu sayede o bankanın kartını kullanıp kullanmayacaklarına karar verebilirler. Kredi kartları faiz oranlarını belirlerken gecikmeleri, nakit çekimleri baz alırlar. Bu şekilde o kişilerin hesap kesiminden sonra ne kadar para ödemesi gerektiği belirlenir. Bunlar öncesinde kullanıcılara gösterildiği için, her durum önceden bilinir ve ona göre hareket edilmelidir. Faiz oranları yüksek olan kredi kartlarını kullanmak yerine düşük olanlar tercih edilebilir. Şekerbank düşük faiz oranları sayesinde her dönem tercih edilebilir.

  Şekerbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Kredi kartlarını kullanan kişilerin en sık merak ettiği konulardan biri ise aidat ücretidir. Şekerbank kredi kartı alacak olan kişilerde aidat ücretlerini incelerler. Aidat ücreti, kredi kartını kullanan kişilerden yıllık olarak alınan tutarlardır. Bu ücreti ödemek istemeyen kişileri bankaların aidatsız kartlarına da yönelebilirler. Bu sayede yılda geçse o kart için herhangi bir aidat ödeme söz konusu değildir. Her banka aidatlı kart seçeneği sunduğu gibi aidatsız kart seçeneği de sunar. Bankaların hepsinde bu hizmet vardır. Kullanıcılar kartlara ödedikleri aidatlardan dolayı sorun yaşadıklarını dile getirince bu hizmet getirilmiştir. Bu şekilde yaşanan mağduriyetler engellenmiştir.

  Şekerbank Kredi Kartı Kart Limiti

  Kredi kartlarını alan kişiler ödeme güçlerine göre limit belirlerler. Bu limit ne kadar yüksek olursa ödemesi de o denli yüksek olan Şekerbank kredi kartı kullanacak olanlar kendilerine uygun olan limiti bankaya belirtebilirler. Bu sayede bankalarda o şekilde limitler sunarlar. Böylece kredi kartını kullanan kişiler istemedikleri kadar harcama yapmak zorunda kalmazlar. Kredi kartlarını kullanmayı bilmeyen kişiler, dengesiz harcamalar yapabilirler. Bunu engellemek amacıyla oluşan limitler, daha dengeli kullanım sağlar.

  Şekerbank Kredi Kartı Teslim Süresi

  Şekerbank kredi kartlarının teslim süresi başvuru yöntemine göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak başvurudan 3 ya da 5 gün sonra kredi kartları teslim edilir. Eğer ki halen ulaştırılmamızsa o zaman kuryeyle alakalı sorunlar olabilir. Bu gibi durumlarda da kart sahibinin firmayla iletişime geçmesi gerekir. Bu sayede ne kadar sürede kartlarını eline ulaşabileceğini öğrenebilirler. Kredi kartı eve getirildikten sonra kartın sahibi yoksa, aile bireylerinden olan ve aynı soyadı taşıyanlar alabilir. Bu şekilde kartın sorunsuz olarak ulaşması sağlanır.

  Şekerbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Kredi kartlarının başvuru sonuçları çok hızlı gerçekleşir. Şekerbank kredi kartı başvurusu yapan kişiler kartlarının sonucunu öğrenebilmek için farklı yöntemler kullanabilir. Olumlu ya da olumsuz olan kart başvurularının sonucu SMS ile bilgilendirilir. Ayrıca bankanın müşteri hizmetleri numarasından da öğrenilebilir. Bu süreç çok uzun sürmez ve kısa sürede bilgilendirme yapılır.

  Şekerbank Kredi Kartı Ücreti Ödenmezse Ne Olur?

  Bankaların kredi kartlarının ücretlerinin ödenmediği durumlarda kullanılacak bazı sorunlar yaşayabilirler. Bu sorunlarda kullanıcılarının canlarının sıkılmasına neden olabilir. Şekerbank kredi kartı ücretlerini ödemeyenlerin yaşayabileceği sorunlardan bazıları şunlardır;

  • Kredi notu puanı düşer
  • Bankalar içerisinde olumsuz bir müşteri olarak görülebilir.
  • Var olan ödemeye faiz gelir.
  • Kart uzun süre kullanılmazsa bloke olabilir.
  • 90 günü aşan sürelerde yasal takip başlatılır.
  • Kara liste ya da icralık olunabilir. Bu nedenlerden dolayı kredi kartlarının ödemelerinin düzenli yapılması gerekir. Toplam ödeme yapılamıyorsa mutlaka asgari ödeme yapılmalıdır. Ödemelerin düzenli bir şekilde yapılabilmesi için otomatik ödeme talimatı da verilebilir.

  Şekerbank Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

  Kredi ile yapılabilecek olan çok fazla işlem vardır. Kullanıcıların birçoğu bu kolaylıklardan dolayı kredi kartlarını kullanırlar. Kredi kartı kullanan kişilerin elde edebileceği avantajlardan bazıları şunlardır;

  • Yüksek fiyatlı olan alışverişler taksitlendirilebilir.
  • Nakit çekim yapılabilir.
  • Fatura ödenebilir.
  • Nakit taşınmadığı için daha güvenlidir.
  • Puan kazanılmasını sağlar.
  • Faiz ödemeye gerek yoktur.
  • Borçların vadelerinde uzatmalar yapılabilir. Bu nedenlerden dolayı çok fazla kişi kredi kartı kullanmayı tercih eder. Kredi kartlarını kullanmayı bilmeyen kişiler zaman zaman zorluk yaşasa da düşük limitli kredi kartları işlerini halletmelerini sağlar.

  Şekerbank Müşterisi Olmayanlar Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir Mi?

  Şekerbank, kendi müşterisi olmayan kişilere de kredi kartı verir. Dolayısıyla bankanın müşterisi olmayan kişilerden kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Böylece diğer kişilerin elde ettiği avantajların hepsini, müşteri olmayanlarda elde edebilir. Nasıl ki müşteri olan kişiler, sms, müşteri hizmetleri ve internet şubeden başvuruyorsa diğerleri de başvurabilir. Bu sayede kullanıcılar istedikleri kredi kartlarını kısa sürede alabilirler. Eğer kredi kartlarını almaları için bir sorun yoksa kısa sürede teslim edilebilir.

  Şekerbank’tan Alınabilecek Kredi Kartları

  Şekerbank’tan alınabilecek olan farklı kredi kartları vardır. Müşteriler ya da müşteri olmayanlar, kredi kartlarının sunduğu fırsatları inceleyerek istediği kredi kartını talep edebilir. Şekerbank’ın vermiş olduğu kredi kartları şunlardır;

  • Temassız bonus kart
  • Memleketim bonus
  • Şeker bonus
  • Bütçem benim bonus kart
  • Şeker kart
  • Koop kart bonus
  • Taraftar kart kredi kartlarından istenilen alınabilir. Kredi kartı alacak olanlar genellikle tercihlerinin temassız özelliktekilere göre yaparlar. Bu kartlar daha kolay alışveriş imkanı sunar. Sürekli kart şifresi girmeye gerek yoktur.

  Şekerbank Kredi Kartlarının Aidat Ücretleri Aynı Mıdır?

  Kredi kartları farklı özellik ve fırsat sunması sebebiyle aynı aidatlar alınmaz. Aidatlarla alakalı sorun yaşayan kişiler aidat ödemeyecekleri kartlara da yönelebilirler. Kredi kartlarının aidatları belirlenirken kartın özellikleri temel alınır. Ne kadar nakit çekim imkânı veriyor, temassız özellik var mı gibi konular aidat alma sebepleridir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.