Sinop Kosgeb Müdürlüğü (Sinop Kosgeb Başvuru)

  Sinop Kosgeb Müdürlüğü (Sinop Kosgeb Başvuru)
  08.03.2021
  530
  A+
  A-

  Kosgeb, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltmasıdır. Kurum, adından da anlaşılacağı üzere küçük ve orta ölçekli işletmeleri kurulmasına ve verimli şekilde çalışmasına destek sunar. Kendi işini kurarak ticaret hayatına girmek isteyen girişimcilerin maddi desteğe ihtiyaç duyacağından hareketle birtakım projeler yapılır ve çeşitli başlıklar altında destekler sunulur.

  Kosgeb, hizmet sunabileceği vatandaşlara ulaşabilmek için her şehirde müdürlükler kurmuştur. Sinop Kosgeb Müdürlüğü de girişimcilerin danışmanlık ve destek alabilecekleri adreslerden biridir.

  Kosgeb Kuruluş Amacı

  Kosgeb’in çalışmaları sayesinde ülkemizde birçok kişi iş sahibi olmuş, işveren olarak başkalarına iş sağlayacak konuma gelmiştir. Bu yönüyle Kosgeb ülkemizdeki işsizlik oranlarına olumlu etki sunar. Ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmelerin başarısı ülke ekonomisi için de önemli kazançlar sağlar. Böylece hem kobilere hem de ülke ekonomisine fayda sağlanır.

  Kosgeb Desteklerinden Faydalanma Şartları

  Kosgeb tarafından hazırlanan projelerden faydalanmak ve maddi destek almak için bazı şartları sağlamak gerekir. Bu şartlar şunlardır:

  • Türk vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Kosgeb tarafından verilen uygulama girişimcilik eğitimlerini veya iş kurma danışmanlık eğitimini almış olmak
  • Online olarak verilen eğitimleri almış olmak
  • Üniversitelerde verilen genç girişimci geliştirme programlarını tamamlamış olmak
  • Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmak
  • Beyanname doldurmak

  Kosgeb’e başvuru sırasında bu şartların yerine getirildiğine dair belgeler sunulur. Bu özellikler dışında destek alınacak işletmenin kobi olarak kabul edilmesi gerekecektir. Kobi kapsamında olup olmadığını anlamak için işletmede çalışan personelin sayısı, yıllık net satış hasılatı ve yıllık mali bilanço toplamına bakılır. Bu kalemlerin hangi sınırlar içinde olması gerektiği her yıl resmi gazetede yayınlanır.

  Sinop Kosgeb Başvurusu

  Girişimciler Uygun şartları taşıdıklarını düşündükleri destekleri almak için Sinop Kosgeb Müdürlüğü aracılığıyla başvuruda bulunabilir. Planlanan destek hakkında uzman bir yetkili görüşmek ve gerekli bilgileri almak her zaman mümkündür. Varsa eksikliklerin giderilmesi konusunda da uzmanlar yardımcı olacaktır. Başvuru yapıldıktan sonra değerlendirme aşamasına geçilir.

  Sinop Kosgeb Danışmanlık

  Kosgeb’in sunduğu güncel destekler ve projeler hakkında bilgi almak, şartlarının projelere uygun olup olmadığını öğrenmek, gerekli şartları tamamlamak için yapılması gerekenler hakkında bilgi almak gibi konularda danışmanlık gerekebilir. Sinop’ta iş kuran ya da kurmak isteyen vatandaşlar bu konularda Sinop Kosgeb Müdürlüğüne başvurabilir.

  Kosgeb eğitimlerinin zamanı ve kapsamı konusunda da danışmanlık alınabilir. Bazı eğitimler Sinop Kosgemb İl Müdürlüğünce verilir. Ayrıca Kosgeb desteği almak için kosgeb veri tabanına kayıtlı olmak gerekir. Kayıtlar online olarak yapılabilir. Kayıt için yardıma ihtiyaç duyanlar Sinop il müdürlüğünden yardım alabilir.

  Sinop Kosgeb İletişim

  Sinop Kosgeb Müdürlüğü ile iletişim kurmak için bizzat ziyarette bulunulabilir, telefon edilebilir ya da e-posta ile ulaşılabilir. Müdürlüğün iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

  Adres: Camikebir Mahallesi Sakarya Caddesi No: 59 K:4 SİNOP

  Telefon No: 0 312 595 25 57

  e-posta adresi: sinop@kosgeb.gov.tr

  YORUMLAR

  1. Birol Ata dedi ki:

   Ben sinopta yaşıyorum en kısa sürede sinopta bulunan kosgeb müdürlüğüne gidip kosgeb başvurusunda bulunacağım

  2. furkan ömerci dedi ki:

   sinop kosgeb müdürlüğüne gidip başvuru yapabileceğim benimle ilgilenecek danışman mevcut mu acaba ?

  3. Kadir kaan dedi ki:

   Sinop kosgeb müdürlüğü adresi ve telefonu doğru ve günceldir