Sivas KOSGEB Müdürlüğü (Sivas Kosgeb Başvuru)

  Sivas KOSGEB Müdürlüğü (Sivas Kosgeb Başvuru)
  03.06.2021
  234
  A+
  A-

  İşletmeler için yerel yardım Devlet, yerel iş desteğini birleştiren ve sağlayan bir yerel büyüme merkezleri ağı oluşturdu. Büyüme merkezi bulucuyu kullanarak yerel Sivas KOSGEB büyüme merkezinizi bulabilirsiniz. Ülke genelinde her Yerel Girişim Ortaklığı için bir tane olmak üzere 38 büyüme merkezi vardır. Bunlar, tüm kamu ve özel sektör iş desteği için tek bir yerel erişim noktası, LEP programları ve diğer ekonomik destek için etkin bir ‘ön uç’. Fonlamadan çeşitli sorularda ücretsiz destek sağlarlar. Büyüme merkezi ortakları arasında Ticaret Odaları, Küçük İşletmeler Federasyonu, işletme okulları, İşletme Bölgeleri ve bankalar bulunmaktadır.

  Sivas Kosgeb Mali destek

  Harika bir iş fikriniz varsa veya 24 aydan daha kısa bir süredir ticaret yapıyorsanız, uygun olabilirsiniz. 18 yaşından büyük, Türkiye merkezli ve Sivas’ta ikamet eden biri olmalısınız.

  Aynı zamanda tavsiye ve rehberlik sağlar. Program şimdiye kadar 50.000’den fazla iş fikrini 350 bin TL değerinden fazla krediyle destekledi.

  Sivas Kosgeb Yatırım

  Sermaye yatırımı ve istihdam yaratma yoluyla büyümeyi destekleyen bölgesel hibeler vardır konum önemli bir rol oynayabilir:

  İşletmenizin konumu, hibe alma şansınızı artırabilir. Ekonomik olarak dezavantajlı bir bölgede bir iş kuruyorsanız, özellikle işsizliğin yüksek olduğu bir yerde, destek almaya hak kazanabilirsiniz.

  Küçük işletmeleri belirli alanlarda açmaya teşvik etmek için yerel destek (örn. Sübvanse edilmiş kira ve oranlar) genellikle mevcuttur. 18 yaşın üzerindeyseniz ve siz veya eşiniz yardım alıyorsanız (örn. Evrensel Kredi, İş Arayan Ödeneği veya İstihdam ve Destek Ödeneği), Yeni İşletme Ödeneği almaya hak kazanabilirsiniz.

  Sivas KOSGEB Başvurusu

  İşveren liderliğindeki çıraklık reformları çıraklık eğitimlerinin kalitesini artırmaya devam etmektedir. Hükümet, Nisan 2017’de çıraklık finansmanında değişiklikler yaptı ve yeni bir Çıraklık Vergisi artık yılda 3 milyon sterlin üzerinde bir maaş faturası olan kuruluşlar tarafından ödenebilir. Maaş faturası 3 milyon sterlinin altında olanlar vergiyi ödemezler ve bunun yerine eğitim ve çıraklarını değerlendirme maliyetini hükümetle paylaşırlar – buna ‘ortak yatırım’ denir.

  Sivas Kosgeb Danışmanlık

  Bu küçük işletmeler çıraklık eğitiminin maliyetinin% 10’unu ödüyor ve daha sonra hükümet kalan% 90’ı, maksimum finansman bandına kadar ödüyor. Seçilebilecek iki farklı çıraklık türü vardır: çıraklık standartları (bunların her biri belirli bir mesleği kapsar ve bir çırağın ihtiyaç duyacağı temel becerileri, bilgileri ve davranışları ortaya koyar); ve çıraklık çerçeveleri (iş yeri ve sınıf temelli eğitim ile işle ilgili bir dizi mesleki ve mesleki niteliktir). Hükümet, vergi yükümlülüklerini azaltmaya yönelik bir dizi program aracılığıyla küçük işletmelere destek sunmaktadır.

  Sivas Kosgeb İletişim

  Tesis ve makine olarak sınıflandırılabilecek varlıkları satın almanız gerekiyorsa (arabalar hariç), satın aldığınız ilk yıl bu öğelerin tam değeri üzerinden vergi indirimi talep edebilirsiniz. Kriterler katıdır, bu nedenle uygun olup olmadığınızı kontrol etmeye değer ve ayrıca ürünü talep ettikten sonra satarsanız vergi ödemeniz gerekebileceğini unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.