Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Birçok insanın herhangi bir bankada hesabı olduğunu biliyoruz. Bu hesaplara evde veya yanımızda saklayamayacak büyüklükteki paralarımızı koyabiliriz. Böylelikle hırsızlık gibi olaylarda maddi açıdan kaybımızı en aza indirgemiş oluruz. Gerektiğinde hesaptaki parayı çekebilirken, banka kartı ile de paramızı çekmeden gerekli ihtiyaçlarımızı alabiliriz.

  Bazen yüksek meblağlarda bir eşya alırken mağazalar taksitlendirme yapmayabiliyor. Sizden tek seferde ürünün ücretini isterler. Bu durumda paranız o ürüne yetmeyebilir. Ve istediğiniz eşyayı alamadan mağazadan ayrılmak durumunda kalabilirsiniz. Ya da elde ettiğiniz geliriniz hanenize ve size yetmeyebilir. Bu ve buna benzer paraya ihtiyacınız olduğu durumlarda bankalar başvurunuz dahilinde sizlere kredi kartı sunabiliyorlar. Yapı kredi bankası da bu bankalardan biri. Yapı kredi bankası size verilen kredi kartınızla maddi ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlıyor.

  Banka Kartı Ve Kredi Kartı Arasındaki Fark Nedir? 

  Yapı kredi bankasında açacağınız bir hesapla beraber banka size bir de hesap kartı veriyor. Bu karta banka kartı da diyebiliriz. Hesabınıza yüklediğiniz paraları ATM’den bu kartla çekebilir veya para çekmeden pos cihazları aracılığıyla kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı ise bankanın size sunduğu, içinde belli bir limiti olabilen karttır. Bu kart ile ilk ay yapacağınız harcamaları bir sonraki ay ödeyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; kartınızla bu ay 1000 liralık bir alışveriş yaptınız. Bir sonraki ay ise yaptığınız 1000 liralık harcamanın belli bir kısmını veya tamamını faiziyle beraber ödersiniz. Ödedikten sonra tekrar kartınızı kullanabilirsiniz.

  Yapıkredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Yapı kredi kredi kartı başvurusu için birçok yöntem vardır. Ancak kredi kartı başvurusu yaparken yapı kredi’nin birden fazla kredi kartı tipi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu tipler Play, Worldcard, Opet Worldcard, Worldcard Platinum, Worldcard Gold, Adios ve Adios Premium’dur. Ayrıca ticari kredi kartları da bulunur. Kendinize uygun kredi kartını seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı kredi kredi kartı başvuruları şunlardır:

  • SMS ile başvuru yapılabilir.
  • İnternetten kişisel bilgilerinizi girerek başvuru yapabilirsiniz.
  • Yapı kredi mobilden kredi kartı başvurusu yapılabilir.
  • Yapı kredi telefon bankacılığından da kredi kartı başvurusu yapılabilir.

  Son dönemlerde en çok kullanılan başvuru türü yapıkredi mobilden başvurmaktır. Çünkü mobil bankacılık çok gelişti ve insanlar artık cep telefonları ile yapıkredi kredi kartı başvurusu yaparak kısa sürede olumlu veya olumsuz yanıt alabiliyorlar.

  Yapı Kredi Kredi Kartı Faiz Oranları

  Yapıkredi kredi kartlarında faiz oranları kart tipine göre değişkenlik gösterir. Play kartta alışveriş faiz oranı ile nakit avans faiz oranı %1,79’dur. Worldcardda ise bu oran %1,89’dur. Gecikme faizi play kartta %2,09 iken worldcardda bu faiz oranı %2,19’dur. Kredi kartı alırken bu faiz oranlarına bakmakta fayda var.

  Yapı Kredi Nakit Avans Nedir?

  Kredi kartlarında bulunan miktarı nakde çevirmek isteyebilirsiniz. Yani atmden gidip kart içinde bulunan miktarı çekerek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Buna da nakit avans denir. Ancak nakit avans bazı kredi kartlarında sınırlı olabilir. Bir yapıkredi kredi kartından 1000 lira var ise bu miktarın hepsini nakde çeviremeyebilirsiniz. Kartınızın türüne göre nakit avans için de belli bir limit belirlenebilir. Fakat bazı kart türlerinde böyle bir sınır yoktur.

  Yapı Kredi Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Yapıkredide kredi kart aidatları bazı kart türlerinde alınırken bazı kart türlerinde alınmaz. Yapı kredi de aidat ücreti almayan iki kart vardır. Biri öğrencilere verilen play kart diğeri ise World Eko kredi kartıdır. Yapı kredi de yıllık aidat ücreti alınan kredi kartlar ve aidat ücretleri aşağıdaki gibidir.

  • World Buissines: 135 TL
  • World Kart: 125 TL
  • World Gold: 141 TL
  • Adios: 165 TL
  • Adios Premium: 242

  Bu kredi kartları haricinde Fenerbahçe, Fenerbahçe Gold ve Fenerbahçe Platin kartları için 125, 142 ve 160 TL alınmaktadır.

  Yapı Kredi Kredi Kartı Kart Limiti

  Yapı kredi kredi kartlarında kart limitleri kart türüne göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kartı limiti kartın içinde bulunan ve harcayabileceğiniz paradır. Kredi kartı limitiniz 1000 liraysa, en fazla 1000 lira harcayabilirsiniz. Daha sonra en az asgari tutarını ödeyerek kartınızı tekrar kullanabilirsiniz.

  Asgari Ücret Nedir?

  Asgari ücret, kredi kartınızda yaptığınız harcamaların bir sonraki ödeme tarihinde ödenmesi gereken en az miktara denir. Bu miktar ticari kartlar haricinde genellikle %20’dir. Yani 1000 liralık harcama yaptıysanız bir sonraki ödeme gününde 200 TL + faiz ödemelisiniz. Daha sonra ödediğiniz miktar kadar harcama yapabilirsiniz.

  Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Arttırma

  Yapı kredi de kredi kartı limitinizi arttırabilmek için öncelikle ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız gerekir. Kredi kartınızın herhangi bir borcu yoksa kartınızın limitini arttırmanız daha kolaydır. Ancak tabi ki çok fazla arttıramazsınız. Örnek olarak 2000 lira ise kart limitiniz 3000-4000 lira yapabilirsiniz. Ancak bir anda 10-15 bin liralara kadar arttırmak mümkün değil. Kartınızın limiti her arttığında düzenli ödemelerinize devam ediyorsanız o zaman bu meblağlara çıkabilirsiniz.

  Yapı Kredi Kredi Kartı Teslim Süresi

  Yapı kredi kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kredi kartınız basıma verilir. Kredi kartınızın basım süresi ortalama 10 gündür. Kargoya verilip elinize ulaşması ise 4-5 gündür. Ortalama olarak 2 hafta içerisinde kartınız elinize ulaşmış olur. Elinize ulaştıktan sonra sizden kredi kartı şifrenizi belirlemeniz istenecektir. Şifrenizi oluşturduktan sonra kartınızı kullanabilirsiniz.

  Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Yapı kredi de mobil bankacılıkta yapacağınız başvuru sonucunuz olumlu veya olumsuz gün içerisinde size iletilebilir. Bazen 2-3 gün de sürebilir. Kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için bilmeniz gerekenleri sizler için maddeledik.

  • Başvuru yaparken doğru bilgiler girdiğinizden emin olun aksi halde başvurunuz olumsuz sonuçlanır.
  • Borçlarını düzenli bir şekilde ödemeye çalışın.
  • Geçmiş ve gecikmiş olan borçlarınızı kapatın.
  • Az miktarda da olsa kullanacağınız kredinin ödemelerini düzenli yapmanız kredi kartı başvurunuzu olumlu etkiler.

  Eğer tüm bu maddeleri yerine getirirseniz kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önünüzde bir engel kalmaz.

  Yapı Kredi Kredi Kartının Faydaları

  Kredi kartlarını genellikle ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullandığımızı söyleyebiliriz. Peki kredi kartlarının tek faydası bu mu? Tabii ki hayır. Yapı kredi kredi kartlarının birçok alanda faydası ve avantajları bulunmaktadır.

  • Play kartın en büyük avantajı aidat ücreti olmamasıdır. Ayrıca öğrenciler için çalışma sigorta gibi bir zorunluluk barındırmıyor. Böylelikle öğrenciler rahatlıkla alıp kullanabilirler.
  • Adios kart seyahatlerde birçok indirimden yararlanmanızı sağlayan bir kredi kartıdır. Bu sayede seyahatlerinizi daha avantajlı hale getirebilirsiniz.
  • Bussines TL ve Trio kart ticari amaçla kullanılabilen kartlardır.
  • Yapı kredi, tarım ve çiftçilikle uğraşan müşterilerine Verimli ve TMO kartlarını sunarak yardımcı oluyor.

  Yapı kredi kredi kartlarının temel avantajları bunlardır. Tabii bu avantajların yanı sıra daha birçok kredi kartlarında ürün fırsatları bulunuyor.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.