Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

  Ülkemizde yer alan Ziraat Bankası, devlet bankaları arasında yer almakta ve uzun süredir kesintisiz hizmetine devam etmektedir. Bu yazıdan ziraat bankası kredi kartı başvurusu hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kredi kartı başvurusunun nasıl yapıldığı, faiz oranları, aidat ücreti, kart limiti, teslim süresi ve kart başvuru sonucu hakkında ulaşacağınız bilgiler ile başvuru yaparak uygun faiz oranları ile alışveriş yapma imkanlarından faydalanabilir ve avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

  Bankkart ve Avantajları

  Bankkart, kredi kartı ve banka kartını tek bir kartta topluyor. Kartın arka yüzünde banka kartı numaraları bulunurken, ön yüzünde kredi kartı numarası yer alıyor. Bu kartı kullanırken yapılması gereken tek şey, kartı taktıktan sonra hangi kartı kullanacağınızı seçmektir. Kredi kartı özellikleri şu şekildedir;

  • Anlaşmalı yerlerde taksitle alışveriş yapılıp puan kazanılabilir, bankkart indirimlerinden yararlanılabilir ve kampanyalara katılım sağlanabilir. 
  • Otomatik ödeme, temassız ödeme, aidat iade, peşin harca ertele, nefes ayları, harçlık avans, bankkart kumbara ve daha birçok özelliği ile hayatınızı kolaylaştırmak mümkün.
  • Kredi kartı özelliği kullanarak yaptığınız alışverişlerden biriktirdiğiniz puanları alışverişlerinizde anında kullanabilirsiniz.
  • Kredi kartı özelliği ile istediğiniz gün ve saatte nakit avans çekebilirsiniz.

  Gibi özellikler ile birçok avantajdan yararlanabilir, hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Bankkart Program Ortakları

  Katılım bankası prensiplerine uyumlu Bankkart’ınız ile üye iş yerlerinde, puan, taksit ve kampanya fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Nakit taşıma riski olmadan alışveriş yapabilir ve puan kazanabilirsiniz. İşte program ortakları;

  • Bellona
  • Carrefoursa
  • Çiçek Sepeti
  • Civil
  • Collezione
  • Decathlon
  • Flo
  • Gittigidiyor
  • Hepsi Burada
  • Karaca
  • Kamilkoç
  • Mavi
  • Migros
  • Teknosa

  Gibi birçok yer ile anlaşmalı bankkart, alışverişlerinizde büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır.

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

  Pek çok fırsatı ve avantajlı hizmeti müşterilerine en iyi şekilde sunan Ziraat Bankası, Kredi kartları için de oldukça kolaylık sağlamaktadır. Farklı özelliklerinin yanı sıra istediğiniz saatte bankamatikten çekim yaparak nakit ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

  • Web sitesinden başvuru
  • ATM’den başvuru
  • SMS ile başvuru
  • Ziraat mobil uygulaması ile başvuru
  • İnternet şubesinden başvuru
  • Müşteri hizmetlerinden başvuru
  • Banka şubelerinden başvuru

  Kredi kartı başvuru kanallarıdır. İstediğiniz şekilde başvuruda bulunarak kredi kartını kolayca elde edebilir ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Kredi Kartı Başvurusu

  Ziraat mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ alt tarafta menü seçeneğine tıklayın. Açılacak ekranda başvurular seçeneğine tıklayarak kredi kartı başvuru şıkkını işaretleyin. Bu şekilde kredi kartı başvuru formuna ulaşıp doldurabilirsiniz. Daha sonra mobil uygulamada yer alan başvuru takip kısmından ya da telefonunuza gelecek sms ile süreci takip edebilir ve sonucu öğrenebilirsiniz. Uygulama üzerinden yapılan başvurular genellikle kısa bir süreç içerisinde sonuçlanmaktadır.

  Ziraat Bankası Sms İle Kredi Kartı Başvurusu

  Oldukça sık kullanılan bir yöntemde, telefonun mesaj bölümüne ‘COMBO’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarası yazarak 4757’ye SMS atmak yeterli olacaktır. (Örnek, COMBO 11111112121 > 4757) Sms ile yapılan başvurularda gelen onay cevapları, ön onay olarak nitelendirilir. Ön onay bilgisini aldıktan sonra başvuru işlemlerini tamamlamak için Ziraat bankası şubesine giderek, gereken evrakların teslimiyle kredi kartınızı teslim alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Ziraat Bankası İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

  Ziraat bankasının internet sitesine girerek üst tarafta yer alan bireysel seçeneğine tıklayıp, kartlar menüsüne giriş yaptıktan sonra özellikli banka kartlarından birisini seçmek gerekir. Açılan sayfada karşılaştığınız alanları doldurarak başvurunuzu online olarak bankaya iletmiş olursunuz. Başvuru onaylandığı takdirde kredi kartı bildirdiğiniz adrese teslim edilecektir.

  Ziraat Bankası Şubelerden Kredi Kartı Başvurusu

  En çok bilinen ve en yaygın yöntemdir. Yakınınızda bulunan ziraat bankası şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi ile birlikte kolayca başvuru yapabilir ve kartınızı alabilirsiniz. Başvuru onaylandıktan sonra hızlı kart seçeneği ile kart basılarak size teslim edilir. Size verilecek olan formdaki bilgileri eksisiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra sistemde otomatik değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme ile sonuç size bildirilir ve mesaj olarak da iletilir.

  Ziraat Bankası Atm’lerden Kredi Kartı Başvurusu

  Tercih edilen ve kolay yöntemlerden birisi de Atm’den başvurudur. Yakınınızda bulunan ATM cihazına kartınızı taktıktan sonra başvuru menüsüne girmeniz gerekmektedir. Başvuru menüsünden kredi kartı başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.

  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Başvurusu

  444 00 00 – 0850 220 00 00 tuşlayarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra vereceğiniz sesli komut (kredi kartı başvurusu diyerek) ile doğruca kart başvurusu sayfasına yönlendirilir böylelikle başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

  Tüketici ürün paketinde minimum 3 maksimum 120 ay vadeli çekeceğiniz kredilerle faiz oranı 1,37 iken, konut ürün paketinde minimum 3 maksimum 36 ay vadeli çekeceğiniz kredilerde faiz oranı ise 1.54’tür.

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidat Ücreti

  Ziraat Bankası Bankkart’ta yıllık aidat ücreti bulunmamaktadır. Ziraat Bankası Bankkart Gold’un yıllık aidat ücreti 39,50 TL iken, Ziraat Bankası Bankkart Platinium’da yıllık aidat ücreti 47,75 TL’dir

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Kart Limiti

  Kredi kartını ilk defa kullanacak kişiler için ilk yıl toplam limit, aylık belgeli gelirin en fazla iki katıdır. Sonraki yıllarda ise kredi kartları toplam limiti aylık belgeli gelirin en fazla dört katı olarak belirlenmektedir. Kredi kartınızın limitini öğrenmek için;

  • İnternet bankacılığından kartlar menüsüne giriniz
  • Kredi kartı menüsünü seçiniz
  • Limiti öğrenmek istediğiniz kartı seçiniz

  Böylelikle limit ve kullanılabilir limit bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerinden, banka şubelerinden ve bankamatiklerden de bu bilgilere ulaşmak mümkün. Kredi kartı limitini aşma durumu söz konusu olduğunda kart yasasından dolayı yapılan kart işlemi reddedilir.

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Teslim Süresi

  Başvurudan sürecinden sonra onaylanan kredi kartı 1 hafta içerisinde basılmış olur. Ancak gönderme işlemleri de göz önüne alındığında genellikle 15 gün içerisinde kart elinize ulaşacaktır. Kartı isterseniz belirttiğiniz adrese gönderebilirler eğer adres belirtmek istemezseniz şube kartı sizin için alır ve saklar. Kartı bizzat siz teslim almalısınız, sizin adınıza başkası teslim alamaz.

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu

  Yaptığınız başvuru ardından, başvuruda verdiğiniz bilgiler üzerinde araştırma yapılır. Eğer süreç olumlu olursa onay verilir ve kredi kartı bir hafta içerisinde sahibine gönderilir. Ancak sicilinizin ya da kredi notunuzun kötü olması durumunda onay gelmez. Yapılan başvurular genellikle birkaç gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sonuç bankaya verdiğiniz telefon numarasına sms olarak gelecektir. Sms’in ulaşmadığı durumlarda Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak veya Ziraat Bankası başvuru sonucu sorgulama sayfasından sürecin takibini yapabilir ve sonuca ulaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.